Pierścionek zaręczynowy ma być nie tylko dowodem miłości, ale też wyjątkową biżuterią, która będzie zdobiła dłoń każdego dnia. Wybór pierścionka tego typu nie powinien być przypadkowy – biżuteria zaręczynowa musi być elegancka, trwała i dopasowana do gustu i stylu osoby, która będzie ją nosić. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Klasyka w nowoczesnym wydaniu!

Wybór pierścionka zaręczynowego to niezwykle ważna chwila w życiu pary – biżuteria tego typu powinna odznaczać się trwałością, elegancją. Szukając ideału, warto postawić na sprawdzonych jubilerów – firma savicki.pl zaproponuje wysokiej jakości biżuterię w wielu interesujących odsłonach. Szukając idealnego pierścionka, warto pamiętać o tym, jak istotne są odpowiednio dobrane tworzywa i materiały – pierścionek taki powinien być wykonany ze złota. Najczęściej rekomendowaną próbą jest złoto 585, w którego przypadku stop składa się z 58,5% z czystego złota oraz domieszek. Taka próba złota odznacza się świetnym stosunkiem jakości do ceny produktu. Złoto oferowane jest w kilku kolorach, co może być oryginalnym wyróżnikiem biżuterii. Decydując się na pierścionek ze złota, możemy wybrać złoto w kolorze żółtym, białym, różowym czy nawet czarnym!

Diamenty, szafiry, rubiny 

Nie ma wątpliwości, że jeszcze do niedawna najchętniej kupowanymi pierścionkami były modele z diamentem. Obecnie coraz więcej osób wychodzi poza klasyczny schemat i wybiera biżuterię zdobioną innymi kamieniami szlachetnymi. Wśród najpiękniejszych, dostępnych kamieni wymienia się przede wszystkim niebieskie szafiry, ale tez ogniste rubiny, rzadkie tanzanity czy morganity. Wybierając kamień inny niż diament, warto posiłkować się skalą Mohsa – wskazuje ona twardość konkretnych kamieni oraz ich odporność na uszkodzenia. 

Author

Comments are closed.