Szukając idealnej dyscypliny sportowej dla siebie warto zwrócić uwagę na jazdę konną – jeszcze do niedawna sport ten oceniany był jako drogi i niedostępny, dzisiaj instruktorzy jazdy i właściciele stadnin przekonują, że nauka jazdy konnej jest w zasięgu ręki każdego chętnego. Gdzie szukać lekcji jazdy? Jak się do nich przygotować?

Dlaczego warto postawić na jazdę konną?

Nie ma wątpliwości, że jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym. Specjaliści podkreślają, że podczas jazdy konnej pracuje większość mięśni naszego ciała, wzmacniają się mięśnie grzbietu, ćwiczymy nasze poczucie równowagi. Jazda konna pozwala też na spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu – dzięki temu dotleniamy nasz organizm, co pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha. Przygotowując się do pierwszych jazd zapamiętajmy o odpowiednim stroju!

Niezbędny sprzęt od jazdy konnej – zacznij od kasku!

Decydując się na naukę jazdy konnej powinniśmy przygotować odpowiedni strój. Absolutnym niezbędnikiem jest tu kask do jazdy konnej. Odpowiednio dobrany kask będzie skutecznie chronił naszą głowę w czasie upadków. Warto wiedzieć, że kask nie powinien uwierać, być zbyt luźny – kupując kask pamiętajmy o tym, aby przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który leży najlepiej. Kaski posiadają niewielkie daszki chroniące oczy przed słońcem i regulowane paski, aby móc kask zapiąć pod szyją. 

By móc wygodnie i bezpiecznie jeździć konno niezbędne okażą się również buty. Warto zainwestować w sztyblety jeździeckie – są to buty wykonane z materiałów syntetycznych lun naturalnej skóry, które sięgają ponad kostkę i skutecznie ją chronią. Alternatywą są wysokie buty w typie oficerek. But jeździecki pozwala na usztywnienie kostki, ochronę palców oraz na stabilne utrzymywanie się w strzemionach. 

Author

Comments are closed.