Drukując wiele dokumentów, musimy zdawać sobie sprawę z konieczności wymiany tuszu. Drukarka Canon, podobnie jak inne popularne urządzenia ma wbudowaną funkcję, dzięki której dowiemy się, kiedy należy wymienić toner. W artykule opiszemy, jak wykonać tę czynność krok po kroku oraz co zrobić, aby zaoszczędzić na kupowaniu tuszu do drukarki Canon.

Wymiana tonera w urządzeniu atramentowym – poradnik

W przypadku drukarki atramentowej na początku (dla naszego bezpieczeństwa) powinniśmy odłączyć kabel zasilający. Następnie otwieramy klapę, aby dostać się do głowicy i wkładów atramentowych, które przesuną się automatycznie do centralnej części komory.

Wtedy możemy wkłady delikatnie wyjąć, aby w ich miejsce włożyć nowe. Ostrożnie usuwamy folię zabezpieczającą, a później tusz do drukarki Canon wciskamy w pustą komorę. Na koniec zamykamy klapę i podłączamy urządzenie. Proste prawda?

Drukarka laserowa – samodzielne umieszczanie tuszu

Kiedy mamy do czynienia ze sprzętem laserowym, postępujemy podobnie (prosto oraz intuicyjnie) Wyłączamy ją i odchylamy klapę albo drzwiczki. Następnym krokiem będzie wyciągnięcie tonera w taki sposób, aby nie dotykać wałka (łatwo bowiem niechcący uszkodzić drukarkę).

Zanim znajdujący się w nowym tonerze tusz do drukarki Canon umieścimy w naszym urządzenie, najpierw warto przeprowadzić inną czynność. Jaką? Mowa o tym, aby kilkukrotnie wstrząsnąć wkładem drukującym. Dzięki temu tusz równomiernie się rozprowadzi.

Ostatnim etapem będzie dociśnięcie wałka i zamknięcie pokrywy. Jeśli wszystko zrobiliśmy w stu procentach prawidłowo, to na drukarce wyświetli się specjalna zielona dioda. Po uruchomieniu komputera musimy oczywiście skorzystać z opcji wydruku kontrolnego.

Tusz do drukarki Canon – oszczędzanie

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że nowoczesne drukarki, takie jak Canon, mają ciekawą funkcję. Pozwala ona na wykorzystanie minimalnej ilości tuszu do wydrukowania dokumentu w wysokiej jakości. Ale oszczędzanie może odbywać się także, dzięki innymi znanym metodom. Na czym one polegają?

Pierwszym sposobem jest zakup sprawdzonych zamienników, które zaskakują dobrą jakością. To produkty o sporej pojemności, dostępne w przystępnych cenach w każdym sklepie internetowym. Druga metoda polega natomiast na szczegółowym sprawdzeniu dokumentu tuż przed jego wydrukowaniem. Wybieramy więc opcję o nazwie „podgląd”, gdzie widać, że przygotowany tekst ma pewne błędy. Wystarczy wówczas dokonać szybkiej edycji dla lepszej czytelności i zmniejszyć objętość pliku. Tym samym spowoduje się, że zaoszczędzimy na tuszu do drukarki Canon.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.

Author

Comments are closed.