Jak sprawić, aby nasz stół w kuchni czy w jadalni zmienił się nie do poznania? Poza wyjątkowymi daniami warto również pomyśleć o odpowiedniej oprawie stołu. Elegancka zastawa stołowa oraz zestaw sztućców od najlepszych producentów sprawią, że jeszcze chętniej będziemy siadać do wspólnych posiłków. 

Jaki zestaw sztućców wybrać?

Szeroki wybór kompletów sztućców sprawia, że wybór jednego zestawu może nie być tak łatwy jak nam się wydaje. Nowoczesne sztućce odznaczają się nie tylko wysoką odpornością na uszkodzenia, ale też doskonałym wyglądem czy ciekawymi zdobieniami. Szukając idealnych sztućców warto wybrać zestaw sztućców wykonany ze stali nierdzewnej – takie sztućce są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem, zarysowaniem. Sztućce stalowe możemy bez obaw czyścić w zmywarkach domowych. Decydując się na zestaw sztućców zwracajmy również uwagę na sposób ich profilowania. Sztućce muszą być odpowiednio wyważone oraz profilowane, aby wygodnie leżały w dłoni, nie wysuwały się i aby ułatwiały wygodne jedzenie. 

Komplety sztućców oferowane są w wielu opcjach. Klasyczny zestaw składa się z 24 elementów, ale bez trudu znajdziemy również komplety o 48 czy 68 elementach. Poza klasycznymi zestawami topowi producenci, tacy jak gerlach.pl, zaproponują nam również komplety łyżeczek do kawy, widelczyki do ciast, łopatki do tortów, łyżki do sałat. 

Jakie zdobienia zobaczymy na kompletach sztućców?

Zdobienia sztućców to temat, który jest dla wielu niezwykle istotny – sztućce są bowiem również ozdobą naszych stołów. Projektanci wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientów i proponują zdobienia zgodnie z najnowszymi trendami. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się zestaw sztućców inspirowany stylem skandynawskim oraz zdobiony motywami roślinnymi.

Author

Comments are closed.