Aneksy kuchenne to forma coraz częściej wykorzystywana zarówno w mieszkaniach blokowych, jak i w domach. Aneksy pozwalają na oszczędność przestrzeni i lepsze zarządzanie nią. Jak stworzyć funkcjonalny aneks? Jakie meble wybrać? O czym pamiętać podczas aranżacji?

Projekt kuchni w formie aneksu

Aneksy kuchenne tworzone są zazwyczaj jako uzupełnienie dużych salonów. Dzięki aneksom możliwe jest zrezygnowanie z klasycznej kuchni w osobnym pomieszczeniu i wykorzystanie takiej przestrzeni na dodatkową sypialnię. Aneksy kuchenne mogą być idealnym dopełnieniem istniejącej aranżacji przestrzeni – pozwoli na to szeroki wybór kolekcji i dodatków. Projekt aneksu powinien być spójny, zapewniać odpowiednią ilość miejsca do przechowywania przyborów kuchennych, ale też elegancki. W przypadku aneksów świetnym rozwiązaniem są kolekcje meblowe, w których znajdują się elementy pod zabudowę. W ten sposób stworzona zostanie spójna bryła meblowa, a elementy takie jak lodówka czy kuchenka zostaną sprytnie ukryte. Istotną aneksu jest oczywiście optymalne wykorzystanie przestrzeni – nierzadko użytkownicy decydują się na zabudowę pod sam sufit.

Jakie meble do aneksu wybrać?

Nieograniczone możliwości związane z wyborem kompletu meblowego sprawiają, że aneks kuchenny może być zaaranżowany w dowolny sposób: klasyczny, nowoczesny, prowansalski, rustykalny, loftowy. Kluczem są odpowiednie meble. Warto wybrać kolekcję, w której gotowe szafki kuchenne tworzone są z wysokiej klasy desek meblowych laminowanych lub lakierowanych. Warto zwrócić uwagę na kolekcje, w których dostępne są przeszklone szafki wiszące. Takie elementy są dzisiaj jednymi z najmodniejszych, dodatkowo dodają one przestrzeni optycznej lekkości. Wiele takich przeszklonych szafek uzupełnia się dodatkowo o szprosy, które nadają meblom bardziej klasycznego wyglądu.

Author

Comments are closed.