Chcąc ubezpieczyć nasz samochód zazwyczaj szukamy najtańszych ofert odwiedzając kolejne biura ubezpieczeniowe. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC, AC czy inne kupimy… bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to możliwe?

Ubezpieczenie dla samochodu – czy jest konieczne?

W polskim prawodawstwie stoi jasno, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie strat finansowych spowodowanych przez nas na drodze – może być to naprawa samochodu, pokrycie strat materialnych związanych z uszkodzeniem stroju motocyklisty czy rowerzysty, ale też pokrycie kosztów leczenia osoby pieszej. Ubezpieczenie OC jest jednym z pierwszych sprawdzanych podczas kontroli drogowych – brak tego ubezpieczenia skutkuje automatycznie mandatem. 

Ubezpieczenie OC obowiązuje przez rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie kolejnej polisy, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Gdzie znajdziemy najtańsze OC?

Ubezpieczenie samochodu przez Internet – to proste!

Czy wiesz, że od dłuższego czasu nie musimy wychodzić z domu, aby ubezpieczyć nasz samochód? Dzięki profesjonalnym firmom ubezpieczeniowym możliwe jest zakupienie polisy bez konieczności tracenia czasu na dojazdy, stanie w korkach, szukanie miejsc parkingowych. Dodatkowo firmy działające przez Internet zaproponują nam znacznie niższe ceny za ubezpieczenie OC – to jeden z ważniejszych argumentów! Od czego zależy cena polisy OC? Najważniejsze zagadnienia to w jej przypadku nasz wiek, miejsce zamieszkania, ilość lat przejeżdżonych jako kierowcy, brak kolizji w przeszłości. Dla ubezpieczyciela istotna jest również marka samochodu, jego przebieg, pojemność silnika i rok produkcji.

Author

Comments are closed.