Nasze włosy są bardzo wrażliwe, a z tego względu również podatne na działanie wielu czynników. Jeżeli mamy źle dobrane kosmetyki, albo po prostu nie przywiązujemy odpowiednio dużej uwagi do pielęgnacji włosów, to z czasem stają się one łamliwe, matowe i zaczynają wypadać. Wszyscy chcemy pięknie wyglądać, bo dzięki temu czujemy się pewni siebie, dlatego przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, na co zwracać uwagę. 

Przyczyny zniszczonych włosów – poznaj je wszystkie!

Wyróżniamy kilka typów uszkodzeń włosów, m.in.:

  • mechaniczne,
  • fizyczne,
  • chemiczne,
  • inne.

Do mechanicznych uszkodzeń zaliczamy przede wszystkim te wynikające z tarcia włosów ręcznikiem, spanie z mokrą głową czy szarpania podczas czesania. Za te uszkodzenia jesteśmy sami bezpośrednio odpowiedzialni, ale i z tego względu łatwo wyeliminować ryzyko ich powstawania poprzez odpowiednią pielęgnację. 

 

Fizyczne przyczyny uszkodzenia włosów to głównie te wynikające z czynników zewnętrznych np.: mocne słońce, mróz, silny wiatr, ale także używanie prostownicy czy zbyt gorące powietrze suszarki. Wszystko to, co jest związane ze zbyt wysoką lub niską temperaturą

 

Do uszkodzeń chemicznych zaliczamy farbowanie, rozjaśnianie i trwałą ondulację – czyli zabiegi, które ingerują w łuskę włosa. W przypadku tych jak i pozostałych uszkodzeń włosów często jedynym ratunkiem na poprawę ich kondycji jest po prostu ścięcie. Dlatego jeżeli już się decydujemy na zabiegi fryzjerskie, to korzystajmy z usług wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują na kosmetykach najwyższej jakości. 

 

Inne przyczyny zniszczonych włosów wynikają z naszego stylu życia lub problemów zdrowotnych. Włosy pobierają substancje odżywcze wraz z wodą z naszego organizmu, dlatego jeżeli mamy nieodpowiednią dietę i odwodniony organizm nasze włosy również na tym ucierpią. 

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Regenerację zniszczonych włosów należy zacząć od odpowiednio dobranego szamponu, najlepiej sięgnąć po profesjonalne i naturalne kosmetyki – ich szeroki wybór dostępny jest na stronie cece cosmetics: https://cece.pl/. Dobry szampon to jednak nie wszystko. Niezwykle ważne jest regularne stosowanie odżywek, które są bogate w składniki odżywcze i poprawiają stan naszych włosów! Sprawdź jakie odżywki dla Ciebie przygotowaliśmy: https://cece.pl/kategorie/odzywki-do-wlosow/ i nadaj blasku swojej fryzurze!

 

Author

Comments are closed.