Depilacja laserowa jest przez wielu uważana za najwygodniejszą metodę usuwania zbędnego owłosienia z powierzchni skóry. Wiele osób, które zmieniły używanie żyletek, nagrzewania wosku czy stosowania ,,zaciągających” depilatorów na depilacje laserową odczuły wielką ulgę. Niestety delikatna skóra często poddawana takim mechanicznym metodom depilacji niszczy swoją wierzchnią strukturę – powstają bolesne podrażnienia i zaczerwienienia. Depilacja laserowa to wygoda i oszczędność czasu w jednym.

Depilacja laserowa – co daje?

Fakt – depilacja laserowa to często dość duży jednorazowy wydatek. Lecz można to potraktować jako inwestycję, która z pewnością zwróci się w przyszłości. Ciągłe wymiany żyletek na nowe i zakup kremów/pianek do golenia to również regularny koszt. Jeśli dorzuci się do tego ciągłe zdenerwowanie spowodowane bolesnymi zacięciami i podrażnieniami, a także utratę czasu na często codzienne golenia to depilacja laserem jest prawdziwym cudem.

Aby prawidłowo przeprowadzić depilację laserową i mieć pewność co do jej trwałego efektu należy udać się na kilka sesji odłożonych w czasie. Najczęściej to od 4 do 8 zabiegów, które powtarza się co miesiąc. Ilość zabiegów to bardzo indywidualna kwestia, która zależy od takich czynników jak rodzaj karnacji czy też kolor włosów. Ciemniejsze włosy o wiele łatwiej wyeliminować – posiadają więcej melaniny niż włosy jasne, która łatwiej się nagrzewa i uszkadza cebulki włosów. Jasna karnacja to mało melaniny, mniejsze jej nagrzanie i mniej efektywne niszczenie cebulek włosowych. 

Aby wybrać najbardziej korzystne finansowo wyjście poleca się od razu zakupić całą serie zabiegów. Wiele salonów oferuje takie pakiety, które często można brać nawet w ratach.

Zobacz: https://depilacja.pl/

Podsumowanie

Przed wykonywanym zabiegiem przeprowadzany jest skrupulatny wywiad na temat chorób skóry i wystąpienia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Najlepiej aby przeprowadzał go wykfalifikowany personel, który zna się na rzeczy. Dodatkowo ważny jest wysokiej jakości sprzęt, którego nowoczesne technologie zmniejszają dyskomfort podczas trwania zabiegu. Te wszystkie cechy posiadają salony depilacja.pl rozpowszechnione w całej Polsce.

Author

Comments are closed.