Jeszcze nie tak dawno lista akcesoriów do paznokci, które należało posiadać w kosmetyczce, była mocno ograniczona. Dziś możemy jednak obserwować wiele zmian w tym zakresie. Rodzi się więc pytanie o tym, na jakie nowości rynkowe naprawdę warto zwrócić uwagę. Jest ich co najmniej kilka.

Bloczek matujący i jego przeznaczenie

Bloczek matujący jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Jego obecność na rynku wzbudza jednak duże, uzasadnione zainteresowanie. To idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które szukają skutecznego i bezpiecznego sposobu na zmatowienie lakieru albo hybrydy. Jest niezastąpiony, gdy mamy w planie ręcznie malowane zdobienia, a nie mamy jeszcze odpowiednio dużej wprawy w operowaniu pędzelkiem.Bloczek matujący przydaje się także podczas pracy nad wyglądem płytki paznokcia. Trudno znaleźć lepsze rozwiązanie, gdy konieczne jest spiłowanie nierówności, a przecież dla nikogo zaskoczeniem nie jest to, że to na równej powierzchni lakier trzyma się zdecydowanie lepiej i dłużej. Oczywiście, nie jest to zabieg, który należy wykonywać przed każdym manicure. Nawet dobrej jakości bloczek nie zda się na wiele, jeśli zapomnimy o pewnej dozie ostrożności.

Nowoczesny pilnik piankowy

Nie wszystkie akcesoria do paznokci są absolutną nowością. Przynajmniej niektóre towarzyszą nam od dziesięcioleci, teraz jednak są dostępne w zmienionej, znacznie bardziej zaawansowanej formie. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się pilnik piankowy. Na pierwszy rzut oka przypomina on klasyczne pilniki, jest jednak nie tylko znacznie skuteczniejszy, ale i o wiele bardziej delikatny. Po pilnik piankowy sięga się przede wszystkim wtedy, gdy chce się wygładzić paznokcie po ich piłowaniu. Przydaje się on jednak także wtedy, gdy konieczne staje się wyrównanie całej płytki paznokcia. Jego działanie można porównać do tego, jakie ma bloczek matujący, pilnik piankowy jest jednak jeszcze delikatniejszy. Zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas zabiegów, a tym samym jest nieoceniony z perspektywy tych osób, które nie mają dużego doświadczenia.

Inne akcesoria do paznokci

Lista akcesoriów do paznokci, na które warto zwrócić uwagę jest, oczywiście, znacznie dłuższa. Tu warto wspomnieć o polerce do paznokci, która sprawia, że są one błyszczące bez nakładania na nie lakieru, a także o metalowym radełku. Te ostatnie pozwala na sprawne odsuwanie namoczonych skórek, dzięki czemu walka z nimi jest zdecydowanie mniej kłopotliwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Author

Comments are closed.