Stroje kąpielowe to jedna z najważniejszych rzeczy, jaką zabieramy na letnie wakacje. Istotne jest, aby kostium było odpowiednio dobrany. Na co zwrócić uwagę?

Rodzaj kostiumu a komfort noszenia

Pierwszym czynnikiem decydującym o doborze stroju kąpielowego jest jego rodzaj – mamy tu opcję jedno- lub dwuczęściową. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli w obu wersjach, jednak ważne, aby skupić się nie tylko na aspekcie wizualnym. Myśląc o tym, jaki rodzaj kostiumu wybrać, trzeba wziąć pod uwagę swój własny komfort.

Stroje jednoczęściowe pięknie wysmuklają sylwetkę i osłaniają jej defekty. Z drugiej jednak strony bywają bardziej kłopotliwe przy przebieraniu czy konieczności skorzystania z toalety w trakcie pobytu nad wodą. Pod tym względem stroje kąpielowe dwuczęściowe są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że kostium w takim wydaniu zasłania znacznie mniej ciała, co dla niektórych osób może stanowić dyskomfort i być powodem skrępowania.

Dopasowanie do figury

Idąc na plażę czy basen, chcemy czuć się swobodnie, ale też prezentować nienagannie. Mając tak duży wybór modeli kostiumów, nie ma problemu z tym, by wybrać wersję najbardziej dopasowaną do typu naszej figury. Trafnie dobrany krój, kolor czy fason potrafią w zaskakujący sposób wpłynąć na nasz wygląd, uwypuklając jego zalety i tuszując drobne mankamenty.

Osoby, którym zależy na optycznym powiększeniu biustu, powinny postawić na dwuczęściowe stroje kąpielowe, w których górna część posiada falbanki lub usztywniające miseczki. Z kolei przy dużym brzuchu najbardziej wskazany jest kostium jednoczęściowy, gładki, w ciemniejszym odcieniu. Warto pamiętać, że podczas wizyt na plaży możemy włożyć również tunikę, która zakryje nam określone miejsca.

Trwałość

Zarówno stroje kąpielowe dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe, to popularny element letniej garderoby, który oferowany jest w wielu miejscach. Poza butikami z bielizną i odzieżą kostiumy te można nabyć w sklepach sportowych, w supermarketach, niewielkich kioskach czy straganach zlokalizowanych przy plaży lub basenie. Problem w tym, że nie zawsze jakość takiego produktu będzie zadowalająca.

W wielu sklepikach czy marketach kusi nas niska cena kostiumu i możliwość szybkiego zakupu. Warto jednak nie patrzeć jedynie na ten aspekt. Stroje kąpielowe dwuczęściowe i jednoczęściowe powinny być dobrze uszyte, by zapewnić trwałość i wygodę noszenia. Znaczenie ma tu nie tylko sposób wykonania, ale także jakość i rodzaj materiału. Przy częstym użytkowaniu kostiumu, który jest zwyczajnie kiepski, szybko zauważymy efekty w postaci przetarć, zmechacenia, blaknięcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Author

Comments are closed.