Noże w bloku to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie swobody w kuchni oraz zaaranżowanie jej w najmniejszych detalach. Noże w bloku tworzone są z myślą zarówno o prostocie krojenia, ale też o tym, by produkty te uzupełniały wnętrza.

Jakie noże znaleźć można w bloku?

Noże w bloku to rozbudowany zestaw, w którego skład wchodzi zazwyczaj pięć funkcjonalnych noży, przeznaczonych do różnych zadań. Podstawowym nożem jest tu duży nóż wielofunkcyjny, wykorzystywany zazwyczaj do szatkowania mięsa. Uwagę zwraca też ząbkowany nóż przeznaczony do krojenia pieczywa. W zestawie nie może zabraknąć także mniejszych noży, odpowiednich do szatkowania czy o obierania warzyw czy filetowania ryb. Noże w bloku to idealne rozwiązanie, kiedy szuka się wysokiej jakości oraz funkcjonalności. Dzięki takiemu zestawowi codzienne przygotowywanie posiłków stanie się przyjemnością. W kompletach noży znaleźć można zazwyczaj pięć funkcjonalnych ostrzy, w tym noże do filetowania, obierania warzyw, noże do krojenia mięsa czy przecinania pieczywa.

Z jakich tworzyw wykonuje się noże w bloku?

Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich tworzone są noże w bloku. Ostrza noży wykonywane są z trwałej stali nierdzewnej, wzbogaconej o chrom czy molibden. Dodatek tych pierwiastków sprawia, że stal staje się bardziej odporna na ścieranie, kruszenie, zyskuje elastyczność, co pozwala na wygodniejsze filetowanie. Warto zwrócić uwagę, że rękojeści noży nierzadko są tworzone z tego samego tworzywa do bloku – może być to stal, jak również lite drewno czy tworzywa syntetyczne. Rękojeści są profilowane, co przekłada się na znacznie pewniejszy chwyt oraz bezpieczeństwo podczas krojenia. Bloki stabilnie podtrzymują noże, dodatkowo chroniąc w ten sposób dostęp do nich przed dziećmi.

 

 

Author

Comments are closed.