Należy mieć świadomość, że obecnie wybranie właściwych drzwi nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Renomowany polski producent drzwi posiada w swojej szerokiej ofercie bardzo dużą liczbę modeli. Oznacza to, że klienci mają ogromny problem z podjęciem odpowiedniej decyzji.

Drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą

Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą. można w ten prosty sposób uzyskać rezultat „zniknięcia” w ścianie. Użytkownicy mogą dzięki temu przyczynić się do optycznego powiększenia przestrzeni i sprawienia, że będzie ona prezentowała się niezwykle stylowo. Osoby, które chciałyby uzyskać wspomniany efekt będą potrzebowały zawiasów, a także innych akcesoriów przeznaczonych do drzwi z opcją ukrycia w konstrukcji.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w tego typu rozwiązaniu krawędź ościeżnicy będzie wystawała tylko na 1 cm lub będzie praktycznie niewidoczna. Godny uwagi jest fakt że ościeżnica wykonana z aluminium będzie wyróżniała się dodatkowo wzmocnioną konstrukcją, która będzie dostosowana zarówno do ściany, jak i rodzaju drzwi. Należy zaznaczyć, że z jednej strony skrzydło będzie zlicowane ze ścianą. Z kolei z drugiej powstanie wnęka, którą będzie trzeba wykończyć praktycznie identycznie jak ścianę. Obecnie klienci mają do wyboru praktycznie każdy materiał. Doskonałymi przykładami mogą być płytki ceramiczne, panele drewniane, tapeta, czy kamień.

Drzwi z nadstawką

Warto wiedzieć, że drzwi z nadstawką są rozwiązaniem przeznaczonym do wysokiego mieszkania. Oznacza to tym samym, że są alternatywą dla wysokich, 3-metrowych drzwi, które przeważnie są stosowane w tego rodzaju pomieszczeniach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tak wysokie skrzydła są nie tylko masywniejsze, ale również cięższe.

Będą tym samym wymagały wzmacniania konstrukcji. Ponadto drzwi z nadstawką są w najprostszym możliwym ujęciu ozdobnym panelem w takiej samej stylistyce, jak skrzydło. W przypadku, gdy będzie za niski, istnieje możliwość zamontowania nad nim jeszcze jednego, dodatkowego profilu poziomego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Polski producent drzwi.

Author

Comments are closed.