Być programistą – wielu młodych ludzi ma w głowach takie marzenie. Nie pozostaje nic innego, jak realizacja tego marzenia. Aczkolwiek, może nie okazać się to takie łatwe. W szczególności, że koniecznością będzie poznanie języka programistów. Każda osoba powinna zapoznać się również z zagadnieniem odnoszącym się do Node.js.

Node.js ogólnie

Firma 10Clouds zyskała miano Top node js development company. Można szczerze pogratulować takiego wydarzenia. Nie każdy jednak świadom jest tego, co można się spodziewać po samym Node.js.

Otóż jest to “wieloplatformowe środowisko uruchomieniowe o otwartym kodzie do tworzenia aplikacji typu server-side napisanych w języku JavaScript”. Wszystko zostało opracowane w roku 2009, ułatwiając programistom wykonywanie swoich codziennych obowiązków. Zamiast poruszania się po wielu platformach, wszystko można załatwić w jednym miejscu. Warto dodać, że Node, jako pierwszy, pozwolił na wykorzystanie JavaScript. W skład Node.js. wchodzi:

  • silnik V8 – produkt, który został uruchomiony przez Google,
  • biblioteka libUV,
  • kilka innych bibliotek.

Zalety Node.js

Ciężko rozpocząć przygodę z czymś nieznanym, jeżeli ktoś nie wie, czy płyną z tego korzyści. Warto więc wymienić plusy tego środowiska, aby zdać sobie sprawę, że życie programisty może dzięki temu stać się łatwiejsze:

  • wysoka skalowalność – pozwala na to mechanizm zdarzeń, który sprawia, że stworzony produkt staje się jeszcze bardziej wydajny.
  • popularność – i to w dużej skali. Pozwala to użytkownikom na korzystanie m.in. z różnych tutoriali, jakie mogą stać się podstawą do samodzielnie wykonanej pracy.
  • asynchroniczność – obecność nie blokującej obsługi wejścia/wyjścia. Serwer i jego pamięć zostaną wykorzystane w sposób maksymalny, usprawniające tym samym jeszcze bardziej skalowalność.

Co o Node.js trzeba wiedzieć jeszcze?

Właściwie to na ten temat można by mówić dużo, a temat i tak nie zostanie wyczerpany. Chociażby z tego względu, że nadal trwają prace nad tym środowiskiem. Dzięki temu w przyszłości będzie można pomyśleć o szerszym wykorzystaniu. Z opcji, jakie oferuje Node.js skorzystały do tej pory takie firmy, jak AirBNB, eBay, Aliexpress, Uber, uwielbiany Netflix. Nawet popularny Twitter swoje działania opiera na takim rozwiązaniu. Można tylko na bieżąco sprawdzać, jak lista firm będzie powoli się wydłużać. Bo programiści chętnie dążą do tego, aby wykorzystać inteligentne rozwiązania, jakie mogą indywidualnie dopasować do poszczególnych klientów. 

 

Author

Comments are closed.