Radiofrekwencja mikroigłowa to rewolucyjny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na redukcję wielu niedoskonałości skórnych. Stanowi doskonałą alternatywę dla skalpela i lasera. Głęboko stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekty procedury są bardzo naturalne i trwałe.
Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa i komu jest dedykowana?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg odmładzający, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Stanowi połączenie iniekcji oraz promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych. Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają oznaki starzenia, takie jak utrata jędrności, wiotkość skóry czy widoczne zmarszczki. Celem RF mikroigłowej jest lifting twarzy, ale też redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej oraz niwelacja takich niedoskonałości, jak blizny, rozstępy i cellulit. Zabieg daje doskonałe efekty w terapii zarówno skóry twarzy, jak i innych obszarów ciała.
RF mikroigłowa – przebieg zabiegu
Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Pierwszym krokiem przygotowującym do zabiegu jest konsultacja, podczas której specjalista musi wykluczyć u pacjenta przeciwwskazania do zastosowania fal radiowych. Kolejny etap to znieczulenie skóry za pomocą kremu anestetycznego dla zniwelowania odczuć bólowych i poprawienia komfortu pacjenta.
Procedura polega na wykonaniu wielokrotnych mikronakłuć skóry na głębokości 0,1-3,5 mm z jednoczesnym ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Przy pomocy końcówki wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigieł, które są jednocześnie elektrodami, bezpośrednio do wnętrza tkanki emitowana jest fala radiowa. Zabieg działa z największym natężeniem w skórze właściwej. Tkanka podgrzewana jest do temperatury od 40 do 70°C.
Zabieg trwa około 20-40 minut. Po radiofrekwencji mikroigłowej może wystąpić miejscowy obrzęk oraz zaczerwienienie skóry. Objawy te ustępują po kilku godzinach. Po zastosowaniu fal radiowych należy stosować pielęgnację zaleconą przez lekarza, w tym krem z filtrem UV. Z opalaniem należy wstrzymać się przez przynajmniej 2 tygodnie. Należy unikać również miejsc, w których mogłoby dojść do nadkażenia, np. na basenie, w saunie, siłowni czy podczas intensywnego wysiłku fizycznego.
Lifting twarzy i inne efekty działania fal radiowych na skórę twarzy
Podczas radiofrekwencji mikroigłowej następuje penetracja w głąb skóry na regulowanej głębokości zabiegu, dzięki czemu można uzyskać szybki i korzystny efekt poprawy napięcia tkanek. Podczas zabiegu dochodzi do skrócenia i zagęszczenia włókien kolagenowych oraz stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Na skutek tych procesów dochodzi do wygładzenia i poprawy elastyczności skóry. Zabieg pozwala na zniwelowanie nierówności na skórze twarzy – drobnych i głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych, poszerzonych porów.
Radiofrekwencja mikroigłowa przyczynia się również do lepszego nawilżenia i odżywienia skóry – mikronakłuwanie zwiększa bowiem absorpcję składników aktywnych. Po serii zabiegów poprawia się ogólna kondycja skóry – wyrównuje się jej koloryt, poprawia się owal twarzy, następuje ujędrnienie. Cera nabiera świeżości i zdrowego blasku. Liczba oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zależy od zaleceń lekarza.
W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/
Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/
Comments are closed.