Duży taras przy domu jest przestrzenią, którą warto zaaranżować z pomysłem. Taras taki może stać się miejscem relaksu dla domowników, ale też przestrzenią, do której zapraszać będziemy gości. Warto zastanowić się, jak zaprojektować duży taras – inspiracje znaleźć można u projektantów mebli, ale też w sieci.

Modny, duży taras – inspiracje z wykorzystaniem mebli technorattanowych

Lato to idealny czas na to, by wykorzystać duży taras – inspiracje na zaaranżowanie takiej przestrzeni to przede wszystkim nowoczesne umeblowanie. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się komplety technorattanowe. Meble takie są lekkie, trwałe, świetnie wpisują się w najnowsze trendy. Atutem kompletów technorattanowych jest bez wątpienia szeroki wybór elementów – projektanci proponują zarówno obszerne sofy, jak i fotele, stoliki, stoły, leżanki ogrodowe, fotele wiszące. Uzupełnieniem kolekcji są technorattanowe donice.

Zadaszony duży taras – inspiracje w nowoczesnych konstrukcjach

Warto pomyśleć o tym, jak zadaszyć duży taras – inspiracje to przede wszystkim nowoczesne pergole, które pozwolą na zadaszenie wybranej przestrzeni tarasu w łatwy sposób. Pergole wznoszone są modułowo z elementów aluminiowych. Taka konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, korozją. Zintegrowana rynna dachowa odprowadza wodę poza obręb pergoli. Uwagę zwraca dach – pergola posiada dach wykonany z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. W ten sposób użytkownik może decydować o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Oświetlony duży taras – inspiracje na wieczór

Taras to idealne miejsce do odpoczynku również po zmroku. Aby możliwe było bezpieczne poruszanie się po jego obszarze, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jedną z propozycji są lampy solarne, które ładowane są poprzez USB lub też energię słoneczną. To ekologiczne i niebanalne rozwiązanie!

 

 

Author

Comments are closed.