Kwas hialuronowy to popularny wypełniacz estetyczny. Wprowadzony do skóry wiąże duże ilości wody, dzięki czemu jest w stanie uzupełnić ubytki tkankowe, takie jak zmarszczki czy blizny zanikowe. Efekty działania kwasu hialuronowego utrzymują się miesiącami, a zabiegi można regularnie powtarzać. Jak działa wypełniacz na zmarszczki, blizny i inne niedoskonałości?

Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Jest substancją silnie higroskopijną, dzięki czemu może związać duże ilości wody. Wraz z wiekiem w skórze zaczyna ubywać kwasu hialuronowego i pojawiają się skutki starzenia – zmarszczki, zwiotczenia, suchość skóry. W gabinetach medycyny estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest przede wszystkim w zabiegach iniekcyjnych wykonywanych przez lekarzy – wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla SPA Rzeszów. Wstrzykuje się go w formie pojedynczych zastrzyków lub mezoterapii igłowej. W zależności od wskazania używa się usieciowanego kwasu hialuronowego w formie gęstego żelu lub nieusieciowanego o rzadszej konsystencji.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej przede wszystkim jako wypełniacz. Pozwala na niwelowanie objawów starzenia się skóry, redukcję blizn, powiększanie ust i dodanie objętości zbyt szczupłej twarzy. Usieciowany kwas hialuronowy wstrzyknięty na odpowiednią głębokość jest w stanie uzupełnić nawet znaczne ubytki tkankowe. Przy pomocy tego preparatu można zlikwidować tzw. fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki poziome czoła, lwią zmarszczkę, kurze łapki, zmarszczki doliny łez, zmarszczki palacza, zmarszczki marionetki. Ponadto wypełniacza można użyć do podniesienia pliczków, skroni, linii żuchwy.

Oprócz właściwości wypełniających kwas hialuronowy ma również zdolność pobudzania procesów naprawczych w skórze i stymuluje produkcję kolagenu, co ma szczególne znaczenie w procedurach medycyny estetycznej. Dzięki temu efekty działania zabiegu utrzymują się dłużej niż sam kwas hialuronowy w skórze.

Jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki i blizny?

Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia wygładzenie struktury skóry. Substancja ta spłyca nie tylko zmarszczki, ale też blizny zanikowe (np. po trądziku). Pod wpływem działania kwasu hialuronowego dochodzi do poprawy napięcia, sprężystości i jędrności skóry. Substancja ta odgrywa też ważną rolę w procesie gojenia ran – stymuluje czynniki wzrostu i zapobiega bliznowaceniu tkanek. Zabiegi z użyciem wypełniacza należy wykonywać regularnie, aby utrzymać tkankę w dobrej kondycji. Po kilku, kilkunastu miesiącach kwas hialuronowy wchłania się, dlatego należy go uzupełniać.

W niektórych przypadkach zaleca się łączenie kilku zabiegów medycyny estetycznej w ramach terapii łączonej, aby uzyskać najlepsze efekty. Taką metodę stosuje się najczęściej w przypadku blizn i głębokich zmarszczek. Korzystne jest połączenie iniekcji kwasu hialuronowego z laseroterapią. Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich odstępów czasu pomiędzy zastosowaniem wypełniacza a zabiegiem laserowym.

Szukasz sprawdzonej i zaufanej kliniki medycyny estetycznej? Ta strona zawiera więcej informacji.

Author

Comments are closed.