Mieszkania są z założenia małe. Dostępną powierzchnię trzeba więc urządzić w taki sposób, aby móc cieszyć się jej funkcjonalnością, estetyką. Może się więc okazać, że dobrym rozwiązaniem do mieszkania okaże się urokliwa, mala kuchnia litera L.

Miejsce na wszystkie rzeczy

To fakt, że mala kuchnia litera L jest naprawdę…mała, ale to nie oznacza, że nie znajdzie się w niej miejsca na przechowywanie niezbędnych rzeczy. Wręcz przeciwnie. Wszystkie patelnie, garnki, talerze, sztućce, przyprawy, czy też produkty spożywcze, znajdą swoje miejsce w bardzo pojemnych szafkach. Odpowiednie rozstawienie mebli sprawi, że wszystko znajdzie się zawsze pod ręką. Niezależnie od tego, gdzie dokładnie użytkownik kuchni, będzie stał. Przy tej okazji należy wspomnieć, że do dolnych szafek kuchennych zawsze należy chować rzeczy, które używa się najczęściej. 

Mala kuchnia litera L i światło dzienne

Nie tylko taka kuchnia, ale także każda inna, powinna być dobrze oświetlona. Tylko, że ustawienie mebli w kształcie litery L, pozwala czerpać w dużej ilości ze światła dziennego. W jaki sposób jest to możliwe? Otóż, meble na ogół ustawione są wzdłuż ściany, gdzie znajdują się okna. Co więcej, to właśnie tam znajduje się w całości lub w pewnej części, przestrzeń robocza. To ona zostanie doświetlona przez naturalne światło dzienne, które będzie przemykać do środka przy pomocy okien, jakie w żaden sposób nie mogą zostać zastawione. Przy oknach można zdecydować się jedynie na dolną zabudowę szafek kuchennych. 

 

Author

Comments are closed.