Zmieniając klasyczną kuchenkę gazową na płytę indukcyjną, idziemy z duchem czasu. Musimy mieć jednak świadomość, że ten typ kuchenki umożliwi nam gotowanie wyłącznie z dedykowanymi garnkami. Jakie garnki do indukcji wybrać, aby móc w pełni wykorzystać potencjał kuchenki?

Jakie garnki do indukcji okażą się najlepsze?

Płyty indukcyjne wymagają dopasowania do nich konkretnego typu garnków. Jakie garnki do indukcji okażą się trafione? U producentów szukajmy kompletów garnków oznaczonych symbolem cewki indukcyjnej. Dzięki temu nie będziemy mieli wątpliwości co do ich przeznaczenia. Wybierając garnki, pamiętajmy o tym, aby ich średnica była jak najbardziej zbliżona do średnicy pól grzewczych w kuchence – to sprawi, że zminimalizujemy utratę energii. Dodatkowo pamiętajmy również, że dno garnków musi być idealnie płaskie – w przeciwnym razie kuchenka może nie wykryć garnka!

Z czego tworzone są ganki na płyty indukcyjne? Obecnie najchętniej wybieranymi są komplety wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten nie jest podatny na działanie korozji, odkształcenia czy wysokie temperatury. Wielowarstwowe dno garnków indukcyjnych kryje dysk aluminiowy, który ma za zadanie równomiernie rozprowadzać ciepło wewnątrz garnka. Dysk wpływa na znacznie szybsze przygotowanie potraw i pozwala na oszczędność energii!

Jakie garnki do indukcji pozwolą na bezpieczne gotowanie?

Oferowane garnki do indukcji posiadają profilowane rączki wykonane z trwałych materiałów antypoślizgowych. Dzięki nim codzienne użytkowanie garnków jest znacznie bezpieczniejsze. Warto również zwrócić uwagę na pokrywki – tworzone są one ze szkła hartowanego, które nie jest podatne na ścieranie, odpryskiwanie czy na wysokie temperatury. Pokrywki idealnie przywierają do rantów garnków, posiadają też wygodne i nieprzewodzące ciepła uchwyty.

Author

Comments are closed.