Lato i zima to taki moment, kiedy dziecko po raz pierwszy wyjeżdża na pierwszy obóz narciarski, czy też na kolonie letnie. Każda z tych form wyjazdu nosi w sobie znamiona ciekawej przygody. Tylko czy dziecko jest gotowe do tego, aby podjąć rękawice związaną z rozstaniem z rodzicami na kilka kolejnych dni?

Gotowość do wyjazdu

Zimowisko 2023 to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w gronie rówieśników, ciesząc się różnymi aktywnościami na śniegu i nie tylko. Rodzic musi mieć jednak pełną świadomość co do tego, że nie ma co zmuszać dziecko do wyjazdu. Jeżeli pociecha stawia czynny opór i obwieszcza stanowcze “NIE”, nie ma nawet co próbować wysłać malucha na obozy narciarskie dla dzieci. Pomimo tego, że oferują one ogrom najróżniejszych atrakcji, taki wyjazd może skończyć się dla niego traumą. Widać – pociecha nie ma w sobie jeszcze odpowiedniej gotowości do wyjazdu.

Dbałość o siebie

Róża Wiatrów jest organizatorem, który w swojej ofercie ma do wyboru różne zimowiska narciarskie, jak również wyjazdy letnie. Uczestniczyć w nich mogą różne dzieci. Podstawą, aby wziąć z nich udział jest dbałość o siebie. Dziecko musi wiedzieć, że musi samodzielnie myć się każdego wieczora, umyć zęby, wybierać dla siebie odpowiednią garderobę, a także sprawnie posługiwać się sztućcami. Jeżeli dziecko nie posiada takich umiejętności, jak najszybciej trzeba nadrobić te zaległości. Na takich obozach jest grupa kilkunastu dzieci, które są pod opieką kadry. Nikt nie będzie tracił czasu specjalnie na jedno dziecko, ponieważ to nie umie zadbać w odpowiedni sposób o siebie.

Temperatura na dworze

Zimowiska dla młodzieży – jak sama nazwa wskazuje – odbywają się w okresie zimowym. Każdy rodzic musi wskazać swojemu dziecku, jak należy ubierać się odpowiednio z temperaturą, jaka panuje na dworze. W porze letniej nie sprawia nikomu to zbyt dużo problemu. Gorzej jednak, jeżeli ma się do czynienia z zimą, gdzie trzeba ubrać się na tyle ciepło, aby żadne dziecko się nie rozchorowało. Należy również uświadomić dziecka, że na obozach wyjazdowych ubieranie się nie może trwać wieczność, bo cała grupa zawsze będzie musiała czekać. Trzeba robić to wyjątkowo szybko (a na dodatek starannie!). Dzięki temu nikt nie będzie musiał na nikogo czekać, a co za tym idzie – będzie można z powodzeniem kontynuować dalsze aktywności, jakie przewidziane są właśnie na ten okres. Tym bardziej, że za oknem na dzieci czekać będzie duża ilość śniegu. 

 

Author

Comments are closed.