Jak dobrze wiesz, najlepszym momentem na zajście w ciążę są dni płodne u kobiety. To czas, w którym następuje uwolnienie komórki jajowej, która trafia do jajowodu. W czasie owulacji podstawowa temperatura ciała kobiety wzrasta. Tak niskich wartości nie jest w stanie wychwycić zwykły termometr. Dokładny pomiar możemy wykonać z pomocą termometru owulacyjnego, które prezentuje wskazania z dokładnością do 0,05 stopnia Celsjusza. Kontrola własnego organizmu i uzyskiwane wyniki zaliczane są do naturalnej metody planowania rodziny. To wygodny sposób na obserwację płodności i wychwycenie zmian temperatury ciała.

Dobra metoda profilaktyczna. Mierz PTC przez kilka miesięcy i poznaj swój organizm

Termometr owulacyjny kupisz w stacjonarnej aptece lub sprzedaży online. Nie jest drogi i już najtańsze urządzenia kosztują w okolicach 10 złotych. Z kolei najlepszy sprzęt to wydatek w postaci 300 złotych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie funkcjami. Jedną z przydatnych jest łączenie się z aplikacją, aby móc śledzić na bieżąco wyniki pomiarów w swoim smartfonie. Pomiar temperatury termometrem owulacyjnym należy wykonywać codziennie i o stałych porach. Najlepszym momentem jest okres zaraz po przebudzeniu, bez wykonywania wcześniej aktywności fizycznej. 

Naturalna metoda planowania ciąży i antykoncepcji. Kontroluj swoje dni płodne

Wzrost temperatury, nawet o niewielką wartość, sugeruje kobiecie moment wystąpienia owulacji. Obserwacja wahań jej zmiany zwiększa szansę na zajście w ciążę lub jej unikanie. Pomiaru dokonuje się z jednego, wybranego miejsca:

  • z odbytnicy,
  • z ust
  • z pochwy

Mierzenie temperatury należy rozpocząć od pierwszego dnia krwawienia. Powinny one trwać przez co najmniej dwa cykle. Ciało musi być ułożone przez wszystkie próby w tej samej pozycji. Pozwoli to na ograniczenie błędów w wynikach wartości, które mogą skutkować błędnie obliczonym momentem owulacji. Chcesz dowiedzieć się więcej o zastosowaniu termometru owulacyjnego? Wejdź na https://termometrowulacyjny.pl/ i zapoznaj się z ciekawymi artykułami. 

Author

Comments are closed.